Ogłoszenia duszpasterskie i transmisje – XIII Niedziela Zwykła

XIII Niedziela Zwykła (28 czerwca 2020) – nasze transmisje:

 • Msze Św.: 10:00, 11:30 i 20:00

Serdecznie zapraszamy przed komputery, laptopy, smartfony czy przed SmartTV. Komunikaty o jakości transmisji na jakość transmisji.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą i Komunikat Metropolity Lubelskiego.

XIII Niedziela Zwykła
 1. Kończymy dzisiaj rekolekcje ewangelizacyjne „Źródło”.  Serdecznie dziękuję Ks. Łukaszowi wraz z ekipa ewangelizatorów za trud głoszenia słowa Bożego i świadectwa wiary i życia. Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi łaskami. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez ten czas wsłuchiwali się w Słowo Boże i umacniali się w Bożej Miłości.
 2. W naszej parafii do 2 lipca mamy kopię krzyża Trybunalskiego z relikwiami drzewa Krzyża Świętego. Zapraszam na codzienne adoracje. Kościół będzie otwarty codziennie od 15.30, a po Mszy św. będzie adoracja krzyża do 20.00. Krzyż pożegnamy w czwartek 2 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 celebrowanej przez Ks. Biskupa. Zapraszam na tę szczególną uroczystość.
 3. Decyzją Metropolity Lubelskiego ks. Abp Stanisława od 1 lipca 2020 wikariuszem naszej parafii został Ks. mgr Łukasz Kukier, dotychczasowy wikariusz w Bełżycach, a pochodzący z parafii św. Rodziny.
 4. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy w dniach 1-10 lipca ze względu na pandemie koronawirusa, będą możliwe tylko drogą mailową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
 5. W piątek 3 lipca Uroczystości odpustowe ku czci MB Płaczącej z lubelskiej archikatedry. Msza św. o godz. 19.00. Zaproszenie na te uroczystość kieruje do nas Metropolita Lubelski i proboszcz Archikatedry.
 6. Od 1 lipca w naszym kościele w dni powszednie odprawiane będą dwie Msze św.
  1.  rano o 7.00
  2.   popołudniu 18.00.
 7. W tym tygodniu :
  1. w poniedziałek (29 czerwca) – Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła
  2. w piątek (3 lipca) – święto św. Tomasza.
 8. W tym tygodniu wypada I czwartek, I Piątek i I sobota Miesiąca. Nabożeństwa po Mszach św. wieczornych. W I piątek od 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone na budowę kościoła.
 10. Słowo na nowy tydzień: Umocnieni łaską z nieba.
 11. Komunikat Metropolity Lubelskiego:

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Jak już wcześniej Was informowałem, Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji w osobie ks. dr Adama Piotra Baba. W najbliższy poniedziałek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 11.00, w Archikatedrze Lubelskiej otrzyma on święcenia biskupie. Serdecznie Was zapraszam do udziału w tym ważnym wydarzeniu, a tych, którzy nie mogą przybyć osobiście, proszę o duchową łączność poprzez Telewizję Trwam, TVP 3 Lublin, Radio Plus Lublin i transmisję internetową.

Polecając Waszej gorącej modlitwie biskupa Adama, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Stanisław