Wielka Sobota

Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. W godzinach porannych zaleca się sprawowanie Godziny Czytań i Jutrzni (modlitw brewiarzowych Psalmami). W atmosferze zadumy, modlitwy i postu Kościόł oczekuje w ten sposόb na Zmartwychwstanie Chrystusa celebrowane podczas liturgii Wigilii Wielkiej Nocy, ktόra następuje po zapadnięciu zmierzchu.

Zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa w symbolicznym Grobie Pańskim

  • przez transmisję internetową (10:00 – 12:00 i 19:00 – 21:00)
  • osobiście  – zachowując środki bezpieczeństwa – przez osobistą modlitwę w kościele w godz. 10:00 – 21:00 (z przerwą 13:00-14:00).

Prosimy, żeby w kościele podczas adoracji przebywało jednocześnie co najwyżej 5 osób. Również przed kościołem liczba oczekujących nie może przekraczać 5 osób

Przypominany, że Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o 21:00 i będą transmitowane na naszym kanale na YouTube. Zakończy je uroczysta Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Rezurekcyjne.

Poświęcenie pokarmów, w związku z epidemią, nie odbywa się. Zachęcamy do zapoznania się z informacją Archidiecezji o Błogosławieństwie pokarmów przed posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania