Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej

 1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele WIELKI TYDZIEŃ. Bezpośrednio rozważamy najważniejsze wydarzenia historii naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi stanu epidemii przypominam o dyspensie udzielonej przez Metropolitę Lubelskiego odnośnie obowiązku uczestniczenia w Triduum Paschalnym. W duchu odpowiedzialności i roztropności zachęcam do uczestnictwa poprzez transmisje. Przypominam, że obowiązuje ograniczenie możliwości przebywania w kościele do 5 osób. Obchody Triduum Paschalnego będą transmitowane na naszej stronie internetowej.
 3. W Wielkim Tygodniu każdego dnia od godz. 15:00 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W Wielki Piątek będę dyżurował od 10:00 do 12:00 i później od 14:00 do 17:15. W Wielką Sobotę będę od 10:00 do 13:00 i od 15:00 o 17:00. Bardzo proszę o przestrzeganie zasad określających ilość osób i odległości pomiędzy osobami.
 1. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18:00 (transmisja na YouTube)
 2. w naszym kościele parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej, nasze dziękczynienie za dar Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.
 3. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie jest sprawowana Msza św. O godz. 17:30 – Droga Krzyżowa, a o godz. 18:00 (transmisja na YouTuberozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku: czytanie Męki Pańskiej, uroczysta modlitwa Kościoła, odsłonięcie i adoracja Krzyża, Komunia święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewana zostanie III część Gorzkich żali.
 4. WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA.
  Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21:00 (transmisja na YouTube) : zapalenie paschału, liturgia słowa, pobłogosławienie wody chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Obrzędy Wigilii Paschalnej zakończy uroczysta Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Rezurekcyjne.
 5. WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  Msze św. od godz. 8:30 (transmisja na YouTube) wg porządku niedzielnego.

Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Wasz Proboszcz